LABAS! HELLO! こんにちは! 안녕하세요! 你好!
Sveikas atvykęs į Seulietišką Pietų Korėjos pasaulį su išskirtiniais gabumais pasižyminčiais nūdienos populiarumo neatsikratančiais padarais.
Jei kartais susiviliojai tapti mūsų šeimos dalimi, tai taip ir padaryk! Tik nepamiršk - registracija pas mus yra didžiosiomis raidėmis pilnu ir gražiu vardu, be šypsenėlių ir kitų, Azijos raštų neprimenančių simbolių.

♛♛♛

Pranešimas paliktas on Tue Dec 04, 2018 10:20 pm
MIN YOONGI
MIN YOONGI
"If you're not going to swim in the deep with me, then get out of my waters."

We’re all a little weird. And life is a little weird. And when we find someone whose weirdness is compatible with ours, we join up with them and fall into mutually satisfying weirdness—and call it love—true love.

♛♛♛

Pranešimas paliktas on Tue Dec 04, 2018 11:19 pm
MIN YOONGI
MIN YOONGI
Everything 
You are the strength that keeps me walking; You are the hope that keeps me trusting; You are the life to my soul; You are my purpose; You're everything

Daugelis mėgsta tą klausimą paklausti kitų žmonių, jis ir man asmeniškai labai patinka - kokia tavo mėgstamiausia daina? Bet esu viena iš tų, kurie pasimeta dėl atsakymo. Dažniausiai atsakau, jog tai Coldplay's "A Sky Full of Stars", nes išties, turbūt jokia kita daina mano viduje neužkuria tiek džiaugsmo, bet tada susimąstau, ar tikrai šita daina? Esu klausiusi tiek nuostabių dainų savo gyvenime, yra tiek dainų, kurios man turi svarbias reikšmes, ir dabar keliaudama per vaikystės draugės 2008-2010 Spotify playlistą radau šitą gem. Drąsiai galėčiau įdėti į savo mėgstamiausių listą. Šita daina, kaip ir sako jos pavadinimas, yra everything. Brings nice memories, primena jaunesnę mane kai dar gyvenimas nepradėjo keliauti downhill, tiesiog. Kam įdomu, take a listen.

We’re all a little weird. And life is a little weird. And when we find someone whose weirdness is compatible with ours, we join up with them and fall into mutually satisfying weirdness—and call it love—true love.

♛♛♛

Pranešimas paliktas on Wed Dec 05, 2018 12:16 am
MIN YOONGI
MIN YOONGI
would you rather 
“I have seen the best of you, and the worst of you, and I choose both.”

Be called a racist or a traitor to your country?
   Be trapped in an elevator with wet dogs or with three fat men with bad breath?
   Lose your legs or lose your arms?
   Have a beautiful house and an ugly car or an ugly house and a beautiful car?
   Be blind or deaf?
   Live in Antarctica or Death Valley?
   Find true love or 10 million dollars?
   Always say what’s on your mind or never speak again?
   Have pom-poms for hands or glow sticks for fingers?
   Be able to hear any conversation or take back what you said?
   End hunger or hatred?
   Always lose or never play?
   Fly when you fart or pee when you laugh?
   Know it all or have it all?
   Give bad advice or take bad advice?
   Have a mansion in the middle of nowhere or an apartment with 10 friends?
   Be forgotten or hatefully remembered?
   Not be able to use your phone or your email?
   Be rich with an unhappy job or make less money with a job you like?
   Be able to read everyone’s mind all the time or always know their future?
   Eat a handful of hair or lick three public telephones?
   Be schizophrenic or have amnesia?
   Talk like Yoda or breathe like Darth Vador?
   Marry a vain person or a person with poor image?
   Eat 30 pounds of cheese in one sitting or a bucket of peanut butter without water?

♛♛♛

Pranešimas paliktas on Wed Dec 05, 2018 2:35 am
MIN YOONGI
MIN YOONGI
Night Air 
I've acquired a kind of madness; Daylight fills my heart with sadness; And only silent skies can sooth me; Feel that night air flowing through me

Kai net du ASMR videos nepadeda užmerkt akių, gotta post here. Ne visados komentuosiu ką kelsiu, I'm just bad with words, but this needs a comment. Pretty sure esu jau ir prieš tai egzistavusiuose kambariuose įsikėlus šitą dainą. Bet tiesiog.. ta vasaros naktis, kai trečią valandą sedėjau senelių balkone susikėlus kojas ant turėklo, stebėjau žvaigždes, tamsius gretimų daugiabučių langus ir klausiaus šitos dainos.. Ji labai įstrigo. Būtent dėl dainos. Ji yra genialiai sukurta, labai atitinka savo pavadinimą, nes naktį jos klausytis yra kažkas magiško. I hope you give this a listen at the right moment.

♛♛♛

Pranešimas paliktas on Sun Dec 09, 2018 6:22 pm
MIN YOONGI
MIN YOONGI
Strange and Beautiful 
Sometimes the last thing you want comes in first; Sometimes the first thing you want never comes; But I know that waiting is all you can do; Sometimes

♛♛♛

Pranešimas paliktas
Sponsored content

You cannot reply to topics in this forum
    Current date/time is Fri Dec 06, 2019 3:49 am